"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Fotokroužek při Gymnáziu J. Š. Baara v Domažlicích pořádá fotografickou soutěž o ceny, při které se „ loví snímky“ na 4 vylosovaná témata, a to v daném prostoru a čase. Lze použít fotoaparáty i mobilní telefony. Začátek i konec akce je ve vstupu budovy domažlického gymnázia. Zahájení je ve 14 hodin a předpokládané ukončení v 16 hodin.Přijďte zažít fotografický adrenalin.Zveme všechny milovníky fotografie z řad dětí i dospělých, z okruhu studentů i široké veřejnosti.                                     Členové fotokroužku GJŠB

Každoročně od listopadu do ledna probíhá celostátní fotografická soutěž Photocontest, jehož letošního ročníku jsme se opět tradičně zúčastnili.

I v letošním školním roce náš fotokroužek pro své členy uspořádal klání o nejlepší snímky na téma " Stromy". Soutěžní fotografie byly ve vestibulu školy vystaveny v průběhu ledna a února 2019 a diváci mohli pro ně hlasovat, i když neznali jména autorů. Ta se odtajnila až po uzavření soutěže.

   Gymnázium Jindřicha Šimona Baara v Domažlicích má novou tradici: fotografické klání pod názvem FOTOMARATÓN.  Letos se konal 3. ročník této akce. Pořádá ji místní fotokroužek pod vedením Mgr. Marie Johánkové. Soutěž je určena nejen studentům této školy, ale i zájemcům z řad veřejnosti. Fotografování je časově omezené na dvě hodiny. Během této doby musí účastníci v určitém prostoru nafotit snímky na zadaná 4 témata. Letošní ročník probíhal v duchu hudebním. Fotilo se podle čtyř chodských písniček o Domažlicích.

Po každoroční účasti ve finále této celostátní soutěže opět máme svého zástupce v závěrečném vrcholném kole, které proběhlo 21. 3. 2018 na Novoměstské radnici v Praze. Naší úspěšnou fotografkou je Anna Dadová ze třídy 4.6. Její snímek se nazývá „ Stromy za oknem“. Fotosoutěže se celkem zúčastnilo 700 mladých fotografů se 1760 snímky. Do finále postoupilo pouze 55 děl.

Na podzim 2017 se uskutečnila v prostorách gymnázia školní fotosoutěž na téma " Vzpomínky na léto". V závěru byly vyhodnoceny nejlepší fotografie zvolené diváky a zároveň nejzdařilejší snímky ohodnocené odbornou porotou. Nejúspěšnějším fotografům byly předány věcné ceny.

V loňském roce se náš fotokroužek zapojil do celoroční fotosoutěže časopisu FotoVideo, kde v celkovém hodnocení získal 2. místo. Za jednotlivce nás nejlépe reprezentoval Martin Ticháček (7.8), který v kategorii juniorů osadil 3. místo. Blahopřejeme!                                                                            Marie Johánková, vedoucí fotokroužku

V úterý 21. 3. 2017 se na Novoměstské radnici v Praze konalo finále fotosoutěže Photocontest, a to již jejího 5. ročníku. Každoročně se naši mladí fotografové této soutěže účastní a vždy jsou ve finále.

    Gymnázium Jindřicha Šimona Baara v Domažlicích loni vytvořilo novou tradici: fotografické klání pod názvem FOTOMARATÓN. Letos 7. října se tedy konal 2. ročník této akce. Pořádá ji místní fotokroužek pod vedením Mgr. Marie Johánkové. Soutěž je určena nejen studentům této školy, ale i zájemcům z řad veřejnosti.

Počátkem října 2016 proběhlo vyhodnocení dalšího ročníku fotografické soutěže o Lidicích a Ležácích. Jako každoročně i letos naši fotografové zabodovali.

Ve 2. pololetí školního roku 2015/16 se členové fotokroužku zapojili do soutěže o nejlepší snímek z uplynulé zimy. Fotgrafie byly vystaveny v prostorách školy. Hodnotila je odborná i laická porota.

Devět studentů našeho gymnázia se letos opět zúčastnilo celostátní fotografické soutěže Photocontest, která byla zaměřena na slavného fotografa Josefa Sudka. V soutěži se ve dvou věkových kategoriích utkalo 500 mladých fotografů s celkovým počtem 1468 soutěžních snímků na téma KRAJINA, ZÁTIŠÍ a PORTRÉT.

Soutěže se se svými fotografiemi na dané téma zúčastnilo 16 mladých fotografů. Každý z nich představil dva až tři své snímky, tudíž se o přízeň diváků a odborné poroty ucházelo 34 fotek.   Výsledky hodnocení diváků: 1.místo – Havlovicová A. (5.8), 2.místo – Höllová B. (5.8), 3.místo – Ticháček M. (5.8), 4.místo – Mai Da Dai Trang (8.8), 5.místo – Babková L. (3.6).   Výsledky odborné poroty: 1.místo – Schnurpfeil D. (5.6), 2.místo – Zavadilová Š. (6.6), 3.místo – Karpíšková K. (8.8), 4.místo – Melicharová P. (3.6), 5.místo – Havlovicová A. (5.8).