"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

V pondělí vyrazila skupina 18 žáků naší školy a 2 učitelé do Francie, do městečka St Arnoult en Yvelines.

Začala tím druhá část vyměny se školou Collège Georges Brassens. Po zhlédnutí koncertu a malém pohostění odjeli žáci se svými korespondenty do hostitelských rodin, kde měli poprvé příležitost zažít čtyřchodovou francouzskou večeři - předkrm, hlavní jídlo, sýry a dezert. V úterý jsme si nejprve prohlédli školu, seznámili se s pravidly, naobědvali se ve školní jídelně a vydali se na procházku městem, kde mimo jiné navštívili Muzeum Triolet - Aragon. Dnes se naši žáci podívali do výuky, kde měli možnost zúčastnit se hodin francouzštiny, němčiny, matematiky a přírodních věd. Kromě jiného si všímali odlišností školního systému, jako například délky vyučovacích hodin, které zde trvají 55 minut. Dále je překvapilo, že ve škole platí zákaz používání mobilních telefonů, na učitelé čekají na vyznačených místech na dvoře školy, a také skutečnost, že jejich výuka končí (kromě středy) až v pět hodin. Nenosí si s sebou svačiny, dokonce ani pití. Odpoledne stráví žáci se svými korespondenty a zítra ráno odjíždějí na celodenní výlet do Normandie.

 

Prijezd_1
Prijezd_2
Prijezd_3
Prijezd_4
Prijezd_5
Prijezd_6