"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

   V pondělí 8. února a v úterý 9. února poměřili vítězové školních kol olympiády z českého jazyka své vědomosti, ale i fantazii v okresním kole, které jako každoročně proběhlo v DDM v Domažlicích.

V I. kategorii (nižší gymnázium, 8. a 9. třída) se ve školním kole na 1. místě umístila V. Chvalová ze 4. 8, na 2. místě T. Mlnaříková ze 4. 8 a 3. místo vybojovala v celkové konkurenci 29 studentů A. Gerberová ze třídy 3. 8. Do okresního kola postoupily V. Chvalová a T. Mlnaříková. I zde se podařilo oběma dívkám porazit konkurenci z ostatních škol. Z sestnácti zúčastněných záků a žákyň vybojovala 1. místo V. Chvalová a T. Mlnaříková skončila na místě druhém. Obě dvě postupují do krajského kola, které se bude konat v polovině dubna v Plzni.

   V II. kategorii (vyšší gymnázium) se ve školním kole na 1. místě umístil V. Adamovský z 5. 6, 2. - 3. místo shodně obsadily K. Malá ze 3. 6 a A. Havlovicová z 5. 8. Celkem se školního kola zúčastnilo také dvacet devět studentů a do okresního kola postoupili první tři.V okresním kole zabodovali všichni tři jmenovaní, jen pořadí si vyměnili. První místo obsadila K. Malá, na druhém místě skončil V. Adamovský a třetí místo patřilo A. Havlovicové. Všichni postupují do krajského kola, které se bude konat taktéž v dubnu v Plzni. 

                                                                                                                           R. Kortusová