"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

     Jako každý rok se i letos skupina studentů ze tříd 6.8, 4.6 a 2.4 vydala na krátký pobyt do Anglie, aby poznali tamější život, procvičili si angličtinu, ale hlavně aby viděli krásy této země.

     Během tak krátké doby jsme toho viděli tolik, že mnozí už na něco zapomněli. Prošli jsme si Londýn, kde jsme navštívili pevnost Tower of London, London Eye, Houses of Parliament a další známé památky a atrakce, ale zbyl i čas na nákupy suvenýrů a místních Fish and Chips. Kromě hlavního města jsme navštívili také univerzitní Oxford, který mnohé z nás namotivoval k lepším studijním výsledkům, Stratford upon Avon, kde se narodil legendární literát Wiliam Shakespeare, a přímořské letovisko Brighton, kde je vše trošku uvolněnější než v celé Anglii.

     Na většině výletů nás doprovázela půvabná průvodkyně Libuška Burke s deštníkem jménem Daisy. Její řečnické schopnosti a obdivuhodné vědomosti nás naprosto omráčily.

     Rodiny, které nám poskytly přístřeší, byly velice rozmanité. Od Jamajčanů, přes Indy až po typické anglické rodiny. S žádnou z nich ale nebyl sebemenší problém, a někteří si dokonce vyměnili kontaktní údaje a spřátelili se.

     Cesta tam i zpět byla mírně řečeno náročná a pobyt dost krátký, ale zážitky, které z tohoto výletu máme, za to stály.

 Renáta Routová a Tereza Mlnaříková, 6.8

rsz dsc00570