"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Jako každý rok se naši studenti zúčastnili krajského kola ekologické olympiády.

 

Ve středu 4. 10. navštívil 2. ročník našeho gymnázia domažlickou čističku odpadních vod CHVAK.

V pátek 31. března 2017 reprezentovala naše gymnázium studentka třídy 8.8 Nikoleta Anderlová v krajském kole Biologické olympiády kategorie A. V silné konkurenci obsadila krásné třetí místo a zajistila si tak postup do národního kola.

V úterý 20. 12. 2016 poměřili svoje biologické znalosti studenti nižšího stupně gymnázia, proběho školní kolo 51. ročníku Biologické olympiády kategorií C a D.

 

Minulý týden ve středu a ve čtvrtek jste si mohli v atriu školy prohlédnout zajímavou výstavku hub.

Studenti nižšího stupně gymnázia úspěšní ve školních kolech Biologické olympiády poměřili svoje znalosti se žáky z ostatních škol okresu. Ve středu 13. dubna proběhlo okresní kolo kategorie C (žáci 8. a 9. tříd) a o týden později, ve čtvrtek 21. dubna, okresní kolo kategorie D (žáci 6. a 7. tříd).

V pondělí 22. 2. 2016 změřili svoje síly biologové z 1. - 4. ročníků našeho gymnázia. Školní kolo proběhlo ve dvou kategoriích - kategorie A (3. - 4. ročníky) a kategorie B (1. a 2. ročníky).

V pátek 26. 2. 2016 proběhla další z biologických přednášek s názvem Není pole jako pole aneb kdo je zodpovědný za stav naší venkovské krajiny.

Ve středu 21. 10. 2015 se Mgr. Blanka Altmanová a Mgr. Zdeňka Němečková zúčastnily mykologické exkurze v okolí Konstantinových Lázní.