"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Ve čtvrtek vyrazili Francouzi poznávat Plzeň. Nejprve si prohlédli pivovar, kde měli možnost seznámit se s výrobou pěnivého moku i jeho historií.

Ve středu si Francouzi vyzkoušeli, jaké je to být českým žákem.

Začátkem týdne se celá skupina vydala vlakem do našeho hlavního města. Vzhledem k tomu, že je na trase Domažlice - Praha dlouhodobá výluka, zažili na části trati i přesun autobusem.

Naši žáci připravili pro své francouzské korespondenty bohatý program, který si společně užili.

V pátek se účastníci výměnného pobytu vydali na výlet do Karlových Varů.

Ve středu večer přijelo do českých rodin 15 francouzských žáků a 2 učitelé z městečka Saint Arnoult en Yvelinnes. Stráví tu 8 dní, během nichž budou mít možnost poznat náš životní styl, kulinářské speciality, vyučování i některá zajímavá místa. Hlavně si ale budou moci vyzkoušet, jaké to je, být tak daleko od svých rodin a komunikovat anglicky.

V pátek 12.května se v rámci výměnného pobytu uskutečnila exkurze do hlavního města. Zde již na naše francouzské hosty čekala průvodkyně,

Ve čtvrtek11.května se naši Francouzi sešli ve školní jídelně, kde je přivítala paní ředitelka. Následovala prohlídka gymnázia a vysvětlení pravidel a chodu školy. A co je nejvíce překvapilo?

Ve středu 10. května přijelo do rodin žáků a učitelů našeho gymnázia 31 Francouzů. 28 žáků doprovází 3 učitelé a přijeli k nám z městečka Saint Arnoult en Yvelines,