"Chceš-li míti synka vola, hleď, ať jemu smrdí škola." (Jindřich Šimon Baar: Paní komisarka)

Výsledkem nejnovějšího společného projektu našeho gymnázia a Gymnázia Wernera von Siemense v Regensburgu se stalo divadelní představení Nekonečná cesta, v němž kromě češtiny a němčiny zazněla i angličtina.

U příležitosti Dne Učitelů ocenil koncem března hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs práci dvou desítek pedagogů z různých typů škol, mezi nimiž byli i Mgr. Emilie Nosková a Jan Pek.

Ve čtvrtek 17. 2. se žáci tříd 6.8 a 4.6, skupina připravující se na DSD zkoušku, zúčastnili sportovního dne  v  německém lyžařském centru Großer Arber.

Nejúspěšnější účastníci školních kol v olympiádě v německém jazyce porovnali v úterý 2. února své znalosti a konverzační pohotovost při okresním kole této soutěže, jemuž jako každoročně poskytl zázemí domažlický Dům dětí a mládeže Domino.

Vlakem do Chamu se v úterý 20. října vydala skupina studentů ze třídy 4.6 a 6. 8.  Uskutečnilo se tak druhé setkání se žáky z partnerské školy  Gerhardinger-Realschule Cham.

Naše gymnázium navázalo spolupráci s Gerhardinger Realschule (dívčí reálkou) v  Chamu. Ve středu 14. října se uskutečnila první návštěva skupiny 27 žákyň této školy s pedagogickým doprovodem.

Dům dětí a mládeže Domino hostil v úterý okresní kolo olympiády v německém jazyce žáků základních i středních škol.

V pondělí 3.listopadu se v moderním Divadle Rosenthal v severobavorském pohraničním městě Selb uskutečnila ústřední bavorská oslava 25. výročí pádu tzv. železné opony. Tohoto shromáždění se kromě ministerského předsedy bavorské zemské vlády Horsta Seehofera zúčastnili také jeho kolegové z nových spolkových zemí Durynsko a Sasko-Anhaltsko, český ministr kultury Daniel Herman a řada zástupců regionálního politického a veřejného života z německé i české strany.

Ve čtvrtek 14. března se naši nejlepší němčináři z okresního kola zúčastnili kola krajského, které proběhlo v Plzni.